SanRemo Opera 2gr

Neohodnoceno

Kávovar SanRemo Opera je profesionální několika bojlerový kávovar, který je stavěn podle aktuálních požadavků baristů aby obstál i v té největší zátěži. Ručně vyráběný v Itálii je tím nejlepší co San Remo aktuálně nabízí. Technologicky nabízí všechny moderní funkce, které lze nastavovat pomocí tabletu. 

Dostupnost Na dotaz
Můžeme doručit do:
27.8.2024
Možnosti doručení
405.000 Kč 334.711 Kč bez DPH
SanRemo Opera 2gr
Neohodnoceno
Doprava zdarma při objednávce nad 1000 Kč
Showroom kávovarů a mlýnků
Vlastní záruční a pozáruční servis

Opera je od začátku stavěna jako kávovar s maximálním důrazem na technologii aby z Vaší kávy dostala to nejlepší. Základ je postaven na soustavě bojlerů. Jeden parní o objemu 8l souží pro výdej horké vody a šlehání mléka a vždy pro každou hlavu dva bojlery kávové.

Parní bojler

Lze nezávisle nastavit teplota a tím i tlak páry pro šlehání mléka, voda na čaj je mixována s čerstvou vodou pro ideální teplotu a úsporu energie. Výslednou teplotu lze manuálně nastavit. Tryska na párů má plášťové tělo takže při šlehání nepálí. Pára se ovládá pomocí páčkového ventilu s možností regulace půtoku páry. Regulace teploty bojleru je řízena pomocí elektronického presostatu s přesnotí na 0,02 baru.

Kávový bojler 

V prvním velký bojleru o objemu 2,8l zahřívá voda na teplotu 80°C aby následně nesnižovala teplotu vody v hlavě. V samotné hlavě je druhý bojler o objemu 0,5 kde se voda dohřívá ná požadovanou teplotu, kterou lze nastavit - pro každou hlavu zvlášť. Samotná hlava kávovaru Váží 8kg a je ještě samostatně zahřívána na požadovanou teplotu aby zbytečně nebrzdila ohřev v bojleru. 

Displej

Na každé hlavě najdete displej s intuitivním ovládáním, který Vás informuje o tlaku v hlavě při extrakci, času probíhající extrakce, aktuální teplotě a objemu proteklé vody. Pro každou hlavu lze nastavit 4 nezávislé programy a jeden program zůstává kontinuální. 

Příprava kávy 

Tlak vody pohání rotační čerpadlo o výkonu 300l/h což zaručí stejný tlak na všech hlavách i když běží současně. Kávovar pracuje s takzvanou "měkkou pre-infuzí" otevření průtoku vody pod regulovaným proudem a tlakem 3 bary. Preinfuze lze nastavit podle času a slouží k pomalému spaření kávy před samotou extrakcí. Čím delší preinfuze je tím více aroma a chuti se z kávy podaří vytáhnout, pro většinu káv pre-infuze pomůže zvýraznit sladkost, také zabraňuje jevům jako channeling . Pokud necháte pre-infuzi na dlouhý čas první káva začne prokapávat ne 10-15 sekund. Celkový objem kávy se nastavuje a zobrazuje v mililitrech. Přípravu kávy pak kontroluje pro každou hlavu samostatné čerpadlo "gear pump" které umožňuje regulaci tlaku takže již zmíněnou pre-infuzi ale také post-infuzi(snížení tlaku ke konci extrakce) díky tomuto systému lze nastavit tlakový profil celé extrakce. 

Design

Opera je navržen tak aby byl středem pozornosti každé kavárny. Je možné vybírat z nerezového nebo černého provedení. LED osvětlení pracovní plochy. 

Ostatní funkce

Odkapávací plocha je výškově nastavitelná pro různé velikosti hrnečků. Kávovar má nastavitelný režim úspory energie. Hrnečky jsou zahřívány spirálou na horním panelu s možností nastavení teploty - tím zůstává celá plocha zahřátá nikoliv je na část nad bojlerem. Automatický čistící cyklus. Možnost nastavení servisních intervalů. Automatický program pro regeneraci vody v bojleru.  

Aplikace

Součástí kávovaru je aplikace pomocí, které lze nastavit všechny podstatné parametky extrakce - čas, objem, tlak a brew ratio. To vše lze uložit a tím mít jednoduše připrave profil pro jednotlivé kávy. Možností je využít i vestavěné váky Acaia kdy nastavíte brew ratio a kávovar se postará o přesný objem kávy sám. 

Balení

Kávovar přichází v dřevěné bedně. Součástí jsou: 2 double páky a 1 singl, 2 sady košíčků běžné 17g a soutěžní 21g.

Doplňkové parametry

Kategorie: Profesionální pákové kávovary
Hmotnost: 91 kg
Bojler: Vícebojlerový

Backstage

Funkce

Instalace

Příprava kávy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: