Vše, co potřebujete vědět o Stone Espresso

Značka Stone Espresso své inovativní kávovary představila teprve v roce 2021. Jedná o divizi proslule známého výrobce kávovarů Rocket Espresso a stejně jako Rocket, i Stone klade velký důraz na ruční výrobu. Manufaktura neprobíhá nikde jinde než v Miláně.

Design a technologie

Kávovary Stone Espresso Vás na první pohled upoutají svým designem. Jsou záměrně vyráběny tak, aby bylo možné vzhled kávovaru přizpůsobit domácnosti, nikoli naopak. Základ těla kávovaru je vyroben z nerezové oceli, na boční panely se umisťují barevné dlaždice, a ty lze různě kombinovat nebo měnit. Hlavní myšlenkou tak je, že Vám kávovar po technické stránce vydrží roky, a nemusí Vás limitovat jeho vzhled. Ten jednoduše změníte, až jednou uznáte za vhodné. 

Návrh bez názvu-11

Malé rozměry

Důležité je zmínit malé rozměry kávovaru. Stone není žádný gigant a místo pro něj najdete i v miniaturních kuchyních. Na šířku má kávovar pouhých 23 cm. Na přední straně nenajdete žádné zbytečné prvky. Panel je pouze osazen spínačem, kontrolkou a futuristicky vyhlížejícím manometrem. I umístění páky pro spouštění extrakce na hlavě kávovaru má své opodstatnění, šetří místo. 

Stone_Mine_Plus_-_Scontornata_Front_-_K3

Úctyhodný výkon

Vzhled ale není to jediné, na co Stone klade důraz. Úctyhodného výkonu dosahuje i 1000 W HX bojler o kapacitě 1,5 l. V něm je káva předehřívána lehce pod požadovanou teplotu, a následně je dohřívána topným tělesem umístěným v hlavě kávovaru. To znamená, že je kávovar po zapnutí připraven k akci do deseti minut, a navíc má působivou tepelnou stabilitu v průběhu extrakce. Šlehání mléka je naprosto bezproblémové, s tryskou se lehce manipuluje a díky výkonnému bojleru můžete sázet jedno cappuccino za druhým. 

Pro koho je Stone Espresso vhodný

Pokud hledáte kávovar, který Vám vydrží roky a neomrzí Vás, dejte Stonu šanci. Jedná se o atypickou designovku, která výkonem plně uspokojí i náročnější domácí baristy. Navíc se stále jedná o cenově dostupný kávovar, který nabící perfektní poměr cena/výkon.