La Pavoni Europiccola ERG

4 hodnocení

Tento kávovar je již dlouhou dobou naprostá italská legenda v přípravě kávy. Jeho design pocházející z roku 1950 a nezaměnitelný proces přípravy kávy je to, čím získává své zákazníky i v dnešní době.

23 450 Kč
Objednáno

Tento kávovar má jeden bojler o objemu 0,8l, který se plní ručně horní částí kávovaru. Celý bojler se potom uzavře, jelikož je po celou dobu přípravy kávy až do úplného vychladnutí pod tlakem. Hladinu vody ukazuje měřák na straně bojleru. Nahřívání bojleru je řešeno výkonným topným tělesem u dna bojleru. Ohřev je potom řízen termostatem a světlo u vypínače indikuje nahřátí kávovaru. 

Celá příprava kávy pak probíhá manuálně, nejprve je třeba zvednutím páky napustit vodu do hlavy kávovaru a pak jejím stlačením protlačit vodu skrz kávu. Tlak je tvořen pouze Vaši silou a není zde žádné čerpadlo ani pružina! Při jednom napuštění bojleru uděláte najednou až 8 šálků kávy. V případě, že často děláte větší počet káv je dobré zvážit model s větším bojlerem. 

Pomocí parní trysky lze také připravit našlehané mléko. Celý proces je velmi jednoduchý, pára je totiž tvořena v horní části bojleru kde není voda - čím více prostoru tím větší zásoba páry. 

Díky minimu elektroniky je celý kávovar velice jednoduše udržovatelný a opravitelný, takže vydrží v domácnosti dlouhou řadu let. 

Jméno značky: La Pavoni
Kategorie: Kávovary
Hmotnost: 5.5 kg
Bojler - typ: Jedno komorový
Bojler - izolace: Ne
Bojler - materiál: Nerezová ocel
Bojler - objem: 0,8 l
Čerpadlo: Ne
Příkon: 950 W
Šířka: 200 mm
Výška: 320 mm
Hloubka: 290 mm