ECM Controvento

Controvento je první dvou bojlerový kávovaru od ECM. Díky svému extravagantnímu designu se dá říct, že jde, jak název napovídá „proti větru“. Teplotu kávového i technického bojleru lze samostatně regulovat na displeji pomocí systému PID. Tímto způsobem si každý milovník kávy může najít perfektní teplotu kávy i sílu páry. Vzhledem k tichému, ale zároveň silnému rotačnímu čerpadlu je Controvento skvělou volbou do kanceláře nebo espresso baru, kde na sebe upoutá veškerou pozornost.

Na objednání
Značka: ECM
115 000 Kč 95 041,32 Kč bez DPH
Kategorie: ECM
Hmotnost: 40 kg
Bojler - typ: Duální
Bojler - izolace: Ano
Bojler - materiál: Nerezová ocel
Bojler - objem: 0,75 - kávový, 2l - pára/horká voda
Čerpadlo: Rotační
Nádržka na vodu: Ano - 3 l
Přímé napojení na vodu: Ano
Příkon: 1x1200W 1x1400 W
Regulace teploty: PID
? Vyhřívání hlavy: Termoskopické
Šířka: 470 mm
Výška: 450 mm
Hloubka: 640 mm

Hlavní výhodou Controverta jsou dva oddělené bojlery - jeden pro přípravu kávy a druhý pro hornou vodu a páru. Kávovar je možné  zapojit na nádržku nebo na přímý přívod vody. Rotační čerpadlo a profesionální ventily na ovládání páry a horké vody jsou pro tento model samozřejmostí. Horní panel na odkládání hrnečků je možné celý zvednout bez nutnosti s nim hýbat.

Pro indikaci a kontrolu tlaku extrakce kávy má kávovar analogový manometr (tlakoměr). Kávovar má také snadno přístupný regulační šroub pomocí kterého se dá nastavit přetlakový ventil a tím i regulovat tlak při extrakci. Tento šroub je dostupný po odklopení horního panelu.

Bojler na kávu má objem 0,75l a je vyroben z nerezové oceli. Bojler na páru a hornou vodu má objem 2l a je vyroben z nerezové oceli. Oba bojlery jsou izolovám proti tepelným ztrátám a je možné je nezavisle vypnout nebo zapnout. Tryska na páru je dvou stěná a zabraňuje tak případnému popálení.

Oba bojlery jsou ovládány PID displejem, který umožňuje nastavit teplotu pro každý bojler individuálně. Díky tepelné nezávislosti dává PID opravdový smysl a umožní Vám nastavit přesnou teplotu pro vaši kávu. Dále displej odpočítává čas extrakce.

Tento model je poháněn rotačním čerpadlem, které operuje při přípravě kávy s konstantním tlakem 9 barů - horní hranice je možné upravit přetlakovým ventilem.

Doba nahřátí kávovaru je okolo 15 minut. V případě zapnutí jen kávového bojleru i o něco rychleji.  Hlavní výhodou je manuálně ovládaná hlava E61 s unikátním řešením ECM, které je odlišné od jiných hlav E61.

Tento kávovar ocení každý, kdo chce připravovat nejlepší možnou kávu a to bez jakýchkoliv omezení.

Součástí balení je: portafilter na jednu kávu s 7g košíčkem, portafilter na dvě kávy s 14g košíčkem,  slepý filtr, čistící kartáč,  plastová tamper, odměrka, návod k obsluze, malé balení prášku pro čištění hlavy, malé balení odváňovače.

Design kávovaru si můžete zvoli ve dou provedeních světlé nebo tmavé bočnice s logem. Zadní část kávovatu je podsvícena a průhledném panelu svítí název Controverto.

1 Jak připravit espresso

2 Jak pěnit mléko

3 Jak správně čistit hlavu kávovaru

4 Výměna těsnění a sprchy E61

5 Představení ECM

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: