ECM Controvento

3 hodnocení

Controvento je první dvou bojlerový kávovaru od ECM. Díky svému extravagantnímu designu se dá říct, že jde, jak název napovídá „proti větru“. Teplotu kávového i technického bojleru lze samostatně regulovat na displeji pomocí systému PID. Tímto způsobem si každý milovník kávy může najít perfektní teplotu kávy i sílu páry. Vzhledem k tichému, ale zároveň silnému rotačnímu čerpadlu je Controvento skvělou volbou do kanceláře nebo espresso baru, kde na sebe upoutá veškerou pozornost.

115 000 Kč
Na objednání

Hlavní výhodou Controverta jsou dva oddělené bojlery - jeden pro přípravu kávy a druhý pro hornou vodu a páru. Kávovar je možné  zapojit na nádržku nebo na přímý přívod vody. Rotační čerpadlo a profesionální venily na ovládání páry a horké vody jsou pro tento model samozřejmostí. Horní panel na odklédání hrnečů je možný celý zvednout bez nutnosti s nimi hýbat.

Pro indikaci a kontrolu tlaku extrakce kávy má kávovar analogový manometr (tlakoměr). Kávovar má také snadno přístupný regulační šroub pomocí kterého se dá nastavit přetlakový ventil a tím i regulovat tlak při extrakci. Tento šroub je dostupný po odklopení horního panelu.

Bojler na kávu má objem 0,75l a je vyroben z nerezové oceli. Bojler na páru a hornou vodu má objem 2l a je vyroben z nerezové oceli. Oba bojlery jsou izolovám proti tepelným ztrátám a je možné je nezavise vypnout nebo zapnout. Tryska na páru dvou stěná a zabraňuje tak případnému popálení.

Oba bojlery jsou ovládány PID displejem, který umožňuje nastavit teplotu pro každý bojler individuálně. Díky tepelné nezávislosti dává PID opravdový smysl a umožní Vám nastavit přesnou teplotu pro vaši kávu. Dále displej odpočítává čas extrakce.

Tento model je poháněn rotačním čerpadla, které operuje při přípravě kávy s konstantním tlakem 9 barů - horní hranice je možné upravit přetlakovým ventilem.

Doba nahřátí kávovaru je okolo 15 minut. V případě zapnutí jen kávového bojleru i o něco rychleji.  Hlavní výhodou je manuálně ovládaná hlava E61 s unikátním řešením ECM, které je odlišné od jiných hlav E61.

Tento kávovar ocení každý, kdo chce připravovat nejlepší možnou kávu a to bez jakýchkoliv omezení.

Součástí balení je: portafilter na jednu kávu s 7g košíčkem, portafilter na dvě kávy s 14g košíčkem,  slepý filtr, čistící kartáč,  plastová tamper, odměrka, návod k obsluze, malé balení prášku pro čištění hlavy, malé balení odváňovače.

Design kávovaru si můžete zvoli ve dou provedeních světlé nebo tmavé bočnice s logem. Zadní část kávovatu je podsvícena a průhledném panelu svítí název Controverto.

Jméno značky: ECM
Kategorie: ECM
Hmotnost: 40 kg
Bojler - typ: Duální
Bojler - izolace: Ano
Bojler - materiál: Nerezová ocel
Bojler - objem: 0,75 - kávový, 2l - pára/horká voda
Čerpadlo: Rotační
Nádržka na vodu: Ano - 3 l
Přímé napojení na vodu: Ano
Příkon: 1x1200W 1x1400 W
Regulace teploty: PID
? Vyhřívání hlavy: Termoskopické
Šířka: 470 mm
Výška: 450 mm
Hloubka: 640 mm

1 Jak připravit espresso

2 Jak pěnit mléko

3 Jak správně čistit hlavu kávovaru

4 Výměna těsnění a sprchy E61

5 Představení ECM