Ledové kávy na vzestupu

Ledové kávy už dávno nejsou jen záležitostí kavárenských řetězců. Naopak si své čestné místo v posledních letech vydobyly už i v podnicích, které se zabývají přípravou výběrové kávy. A to nejen ve světě, ale i u nás. Efekt se dostavil záhy a v Čechách jsme si osvojili i jiné ledovky než frappuccina, ledová cappuccina a frappé. 

Letní sezona 2022 je za rohem a jestliže byly loni ledové kávy na vzestupu, letos budou na vrcholu. O jaké drinky byste neměli přijít? 

Espresso Shakerato

Ideální pro fanoušky klasického espressa. Krátké, intenzivní, osvěžující. Dá Vám přesně ten "kick", který potřebujete během parných dnů po obědě. 

Budete potřebovat:

 - shaker

 - 6 kostek ledu

 - espresso shot (podle typu košíčku 17-21g kávy - doporučujeme kávu La Cumbre)

Espresso extrahujte ideálně rovnou do shakeru na kostky ledu. Následně řádně protřepejte a podávejte.


Affogato

Affogato pochází (jako ostatně vše dobré) z Itálie a servíruje se s vanilkovou nebo čistě smetanovou zmrzlinou. Affogato je typem kávového nápoje, který hraničí s dezertem, a udělá Vám radost místo sladké tečky. K jeho přípravě doporučujeme použít Arabiku z Brazílie, která je typická svými čokoládovými tóny a skvěle se doplňuje s vanilkovou zmrzlinou. Co se zmrzliny týče, nebojte se sáhnout po méně sladkém typu. 

Budete potřebovat:

 - vanilkovou nebo smetanovou zmrzlinu

 - espresso shot (podle typu košíčku 17-21g kávy - doporučujeme kávu Cachoeira Da Grama)

Do širší skleničky naberte štědré množství zmrzliny a přelijte shotem espressa (espresso neextrahujte přímo do skleničky, ale ideálně vedle). Servírujte se lžičkou.


Cold Brew Tonic

Cold Brew Tonic je aktuálním oblíbencem Ivana, jednoho ze dvou zakladatelů CoffeeHub. Je to obměna původního drinku Espresso Tonic. Káva extrémně jednoduchá na přípravu (za předpokladu, že už máte hotové Cold Brew) a velmi pitelná od jara až do podzimu. 

Budete potřebovat

 - 150 ml tonicu

 - 50 ml Cold Brew 

 - hrst ledu (měl by dosahovat alespoň do dvou třetin sklenice)

Do sklenice dejte led, zalijte tonicem a následně i Cold Brew. Zkuste kávu nalévat po skle, aby se vrstvy hned nepromíchaly. Ozdobte limetkou nebo snítkou rozmarýnu.