Bezzera Strega TOP

Kávovar Bezzera Strega v sobě spojuje moderní funkce kávovaru z jednadvacátého století s tradičním pákovým systémem, který zaručuje optimální extrakci kávy. Výsledkem je dokonale krémové espresso ve stopách italské tradice.

Na objednání
Značka: Bezzera
47 900 Kč 39 586,78 Kč bez DPH
Kategorie: Bezzera
Hmotnost: 32 kg
Bojler - typ: HX
Bojler - izolace: Ne
Bojler - materiál: Měď
Bojler - objem: 2 l
Nádržka na vodu: Ano - 4 l
Přímé napojení na vodu: Ano
Příkon: 1650 W
Regulace teploty: Presostat
? Vyhřívání hlavy: Elektrické
Šířka: 330 mm
Výška: 710 mm
Hloubka: 450 mm
Počet hlav: 1

Model Strega v sobě spojuje moderní rysy kávovaru z jednadvacátého stoletís tradičním pákovým systémem z přelomu čtyřicátých a padesátých let dvacáteho století. To zaručuje optimální extrakci kávy a přináší krémové espresso, připravené na jiném tlakovém profilu než klasické kávovary s rotačním nebo vibračním čerpadlem. Tím navazuje na italskou espresso tradici a přinaší jedinečný zážitek jak ze samotné přípravy espressa, tak i espressa samotného.

Kávovar pracuje s elektronicky regulovaným vibračním čerpadlem, které automaticky doplňuje úroveň vody v bojleru. Čerpadlo dále dopravuje vodu z bojleru do hlavy kávovaru, ale již neslouží k extrakci, která je tak naprosto tichá. V případě napojení kávovaru na vodovodní řad s tlakem 1 až 6 bar, lze čerpadlo zcela vyplnout a kávu tak připravit v naprosté tichosti, neskuteční zážitek!

Při stlačení páky dojde k naplnění pístu vodou o objemu 85ml. Následně je předspařena káva, tzv. pre-infusion, a jakmile dojde k extrakci, čerpadlo se vypne a samotná extrakce už probíhá pouze za pomoci stalačené pružiny, tlakový profil je tedy klesající. Hlava kávovaru je vyhřívána topným tělesem, regulovaná termostatem.

Pákový mechanismus pro extrakci kávy u všech verzí je testován na +250.000 cyklů!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: